Beşiktaş forması giyen Kevin Prince Boateng, ABD'de George Floyd'un bir polis memuru tarafından öldürülmesinin ardından tekrar gündeme gelen ve dünyanın birçok noktasında eylemlerle dikkat çekilen ırkçılık sorunuyla ilgili Skysports'a konuştu.

Yaşananlar nedeniyle bir hayli üzgün ve sinirli olduğunu belirten Boateng, ''Son günlerde yaşanan ırkçılık olayları nedeniyle üzgünün ötesinde, sinirliyim. Sürekli aynı duyguyu yaşıyor olmak insanı yaralıyor. Şu anda benim için çok zorlu günler geçiyor.''dedi.

''GENÇLİĞİMDE IRKÇILIĞI GÖRMEMEYE ÇALIŞTIM''

Gençlik yıllarında maruz kaldığı ırkçılığa tepki gösteremediğini söyleyen Ganalı futbolcu, ''Gençliğimde hep ırkçılığı görmemeye, unutmaya çalıştım. O zamanlar beni tanıyan insanlarla şimdi konuştuğumda, 'Sen o zamanlar bir şey demez, ağlar ve evine giderdin' diyorlar. Onlara o zamanlar bir korkak olduğumu söylüyorum. Yeterince güçlü değildim ve ne yapmak istediğim şeye de inanmıyordum. Artık bir korkak değilim. 2013'te Milan'dayken ırkçılık yapıldığında artık bardak taşmıştı. Dünyadan nefret ettim. Tüm dünyaya, bana bir daha bunu yapamayacaklarını gösterdim ve sahayı terk ettim. Tenimin rengine bakarak beni yargılayamazsınız.''şeklinde konuştu.

''MUZ ATTILAR''

Kendisine muz ve su atıldığını da belirten Boateng, ''Maymun hareketleri yapıldı, her gol attığımda muz atıldı. 'Seni bir kutuya koyarak, ülkene geri göndereceğiz' dediler. Su attılar, 'Belki yıkanırsak üstündeki pislik gider' dediler. Böyle şeyler insanı gerçekten yaralıyor.''dedi.

''POLİS YOK YERE DURDURUYOR''

33 yaşındaki golcü, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

''HERKES İŞLERİNİ BIRAKSIN''

''MUHAMMED ALİ GİBİ OLMAK İSTİYORUM''